Oksiduotas ir modifikuotas bitumas – kas tai?

Tai vieni svarbiausių žodžių, kuriuos turėtumėte žinoti, besirinkdami patikimą bituminių čerpių stogo dangą. Rinkoje pilna įvairių bituminių čerpių, tačiau toli gražu ne visos iš jų yra pritaikytos mūsų klimato zonai. Stiprūs temperatūros pokyčiai, didelis drėgmės kiekis bei gan nepalankūs vėjai – iššūkis kiekvienai stogo dangai, kurį atlaiko tik pačios geriausios.

Oksiduotas ir modifikuotas bitumas – kas tai?

Kodėl plyšta oksiduotos čerpės?

Oksiduoto bitumo čerpės, kad ir kokios jos būtų kokybiškos, ganėtinai greitai praranda savo savybes. Oksiduotas bitumas gerokai sunkiau atlaiko temperatūros pokyčius: įkaitimą bei atšalimą. Paveiktos temperatūros svyravimų, jos tampa ne tokios elastingos, tamprios bei lankstomos tiesiog trūkinėja. Akivaizdu, kad įtrūkimai – ne tik estetinė problema. Taip pažeidžiamas ir stogo vientisumas, taigi ir jo sandarumas bei atsparumas drėgmei sumažėja.

Oksiduoto bitumo čerpės nusileidžia savo lankstumo savybėmis. Jeigu jas bent kartą stipriai sulenksite ir atlenksite, pamatysite akivaizdžius čerpės pažeidimo požymius. O kai kurios čerpės čia pat, vietoje, ir sulūš. Tai atgyvenusi technologija, kuri mūsų šalyje išpopuliarėjo tik dėl savo pigumo. Jų tarnavimo laikas paprastai tebūna apie 10 metų. To užtenka laikinos paskirties statiniams, tačiau ar to pakaks jūsų gyvenamojo namo stogui?

Kokybiški stogai dengiami modifikuoto bitumo čerpėmis

Įvairūs bitumo modifikatoriai naudojami tam, kad suteiktų čerpėms elastingumą, patvarumą ir užtikrintų, kad jos tarnaus jums ilgai. Modifikuoto bitumo čerpėms paprastai suteikiama gerokai ilgesnė garantija.

Įvairūs gamintojai naudoja skirtingus modifikatorius, norėdami suteikti bituminėms čerpėms geresnes technologines savybes. RUFLEX gamyboje naudoja SBS modifikatorių, kuris užtikrina dvigubai ilgesnį čerpių tarnavimo laiką ir geresnį jų atsparumą. Dėl šios priežasties jų čerpėmis dengti stogai tarnauja ne mažiau nei pusę amžiaus.

Ką tai suteikia? Ogi užtikrina, kad temperatūros pokyčiai – nei didelė kaitra, nei speigai – neleis jūsų stogo dangai trūkinėti ar plyšinėti. Čerpės išliks vientisos, nepažeistos temperatūros svyravimo. RUFLEX čerpės pasižymi ypatingai geromis hidroizoliacinėmis savybėmis, lankstumu bei atsparumu tempimui. Įdomumo dėlei, pamėginkite kurią nors iš jų sulenkti ar suvynioti. Pamatysite, kad jos išlieka vientisos ir kokybiškos. Tai paprastas ir efektingas būdas patiems patikrinti, kokia jūsų norimų įsigyti čerpių kokybė.

Jei norite šį testą atlikti su RUFLEX čerpėmis, nesidrovėkite, susisiekite su mumis ir apžiūrėkite mūsų ekspoziciją. Mūsų bituminės čerpės išsiskiria ne tik ypatingu atsparumu, bet ir didžiule pasirinkimo įvairove. Mielai jums papasakosime viską apie turimą produkciją, o jei prireiks, padėsime sudaryti sąmatas bei pakonsultuosime, kaip teisingai įsirengti jūsų svajonių stogą.