Kuo pasižymi keraminės čerpės?

Šiomis dienomis statybinių medžiagų rinkoje vyrauja didelis stogo dangų, besiskiriančių savo kaina, išvaizda, tarnavimo laikotarpiu, montavimo būdu, eksploatavimo ir priežiūros ypatumais, pasirinkimas. Įvertinę šiuos kriterijus, kiekvienas pasirenka jam tinkamiausią variantą. Nepaisant plačios pasiūlos, daugelis noriai renkasi savo išvaizda praeitį primenančias čerpes.

Kuo pasižymi keraminės čerpės?Keraminės čerpės gaminamos iš smėlio mišinio, vandens, oro ir ugnies pagalba. Jos būna natūralios spalvos, dažytos arba glazūruotos. Gaminant spalvotas arba blizgančias čerpeles, nedegtos, dar minkšto molio čerpės apipurškiamos angoba, kurią sudaro skystas molis (95%) ir priedai (5%). Degimo krosnyje kaitinant apie 1000°C temperatūrai šis paviršinis sluoksnis susilydo su čerpės mase ir tokiu būdu pagaminama išoriniam poveikiui atspari spalvota keramikinė čerpė. Čerpės, padengtos patvariais dažais, ilgus metus nenublunka ir nenusilupa.

Vienas didžiausių čerpių privalumų yra jų patvarumas – jos gali tarnauti dešimtis metų, esant įvairioms klimato sąlygoms. Tokia stogo danga atlaiko stiprius vėjus ir didelius šlapio sniego kiekius, yra atspari šalčiui ir ugniai, nelaidi garsui. Keraminės čerpės pasižymi ekologiškumu, garsų ir išorės poveikio atsparumu, lengva priežiūra, sklandžiu susidariusių garų pasišalinimu.

Keramikinės čerpės, kurių sudėtyje yra skalūninio molio, yra aukščiausios kokybės ir ilgaamžis gaminys. Šios čerpės pasižymi labai mažu vandens įgėrimu, sandarumu, maksimalia stogo apsauga nuo vėjo, dulkių, lietaus. Dėka specialaus čerpių užlanko (falco), jos įgauna subtilią formą ir yra paprastos montuoti.

Renkantis šias čerpes derėtų žinoti, kad jos lėtai reaguoja į temperatūros pokyčius. Taip yra dėl to, nes jos yra inertiškos. Keraminės čerpės saulėtą dieną įkaista iki 30–50°C per 4–6 val., o atvėsta per 8–10 valandas. Todėl vidaus patalpų temperatūra keičiasi tolygiai. Dienos metu nuo saulės įšilęs stogas, naktį atiduoda šilumą patalpoms, ir, atvirkščiai, per naktį atvėsęs stogas dieną apsaugo nuo saulės kaitros.

Čerpės tinka įvairių stogų dengimui: tiek privačių namų miestuose ir kaimuose, tiek senovinių senamiesčio pastatų. Išties plati spalvų gama leis priderinti stogą prie fasado stiliaus ir susikurti subtiliai ir originaliai atrodantį stogą.